İpucu :
Yeni Cevap  Yeni Konu 

Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi

 
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Punisher
Üye
Üye

./uploads/avatars/avatar_71.png?dateline=1369078380

Yorum Sayısı: 399
Üyelik Tarihi: 20.05.2013
Rep Puanı: 1


Yorum: #1
Information Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi
Hürrem Sultan Saraya Nasıl Gelmiştir

Hürrem sultan aslen rus asıllı bir Polonyalı köy papazının kızıydı.

Hürrem Sultan Köyde geçirdiği sıradan günlerinden birinde Tatar istilacılar köylerini bastılar ve güzelliğinin azizliğine uğrayıp daha 14yaşındayken 1520 yılında kaçırıldı. asıl adı Roxelanne'dı. Bir anda kendini hiç bilmediği bir dilin konuşulduğu topraklarda buldu. Osmanlı’nın Kırım Hanı ilan etmesiyle tahta geçen Giray tarafından Osmanlı’ya sunuldu.

Hareme alındığı andan itibaren hırçınlığıyla fazla dikkat çekmeye başlamıştı. Bulunduğu yerin hapishaneden tek farkının şatafatı olduğunu düşünüyordu.

Hürrem Sultanın Yine haremi birbirine kattığı bir sırada, tahta henüz yeni oturmuş olan Sultan Süleyman ve annesi Hafsa Hatun içeriye girdi. Sultan Süleyman başına buyrukluğuyla kimsenin zaptedemediği bu genç kızı hayran hayran seyretti bir süre.

Öfke ve hırçınlığın kimseye bu kadar yakışamayacağını düşünmüştü. Masmavi gözlerine vuruldu. Ve bağırdı çevresindekilere; inciltmeyin! Hemen o akşam allayıp pullayıp Padişahın odasına götürdüler Roxelanne'yı. Kafasına koymuştu padişahı kendine aşık etmeyi.

O gece odadan sürekli kahkaha sesleri geliyordu. Sultan Süleyman bu neşeli kızın adını Hürrem koydu. Hürremin tek amacı bir bebek dünyaya getirip padişaha varis vermekti. Adetler gereği varis verince ya kölelikten kurtulup özgür olacaktı yada padişahın nikahlısı.

[Resim: allahbirdir7fu.gif]

ET KEMİK YIĞINI ACİZLİĞİN SEMBOLÜ İNSAN...!

[Resim: pjx0g.gif]
04.06.2013 19:56
Bul Alıntı
Yeni Cevap 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Information Yavuz Sultan Selim ve Aşk The Punisher 1 443 29.10.2013 20:37
Son Yorum: «тнєѕтαякѕ»
  Kanuni Sultan Süleyman'nın Ölümünün Gizlenmesinin Nedenleri The Punisher 0 335 27.05.2013 18:21
Son Yorum: The Punisher

Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi Konusu

Konu Etiketleri  Etiketler Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi indir, Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi download, Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi oyunu, Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi videosu, Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi hakkında, Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi yükle, Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi ücretsiz indir, Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi full indir,Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi haberi,Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi hilesi,Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi ne demek,Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi keyi,Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi sorunu,Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi hatası,Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi programı,Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi kurulumu,Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi crack,Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi key,Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi kimdir,Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi nasıl kurulur,Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi anlatımı,Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi resimli anlatım,Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi videolu anlatım,Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi Apk indir
Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi Konusunun Linki Direk Link
Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi Konusunun HTML Kodu HTML Link
Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi Konusu BBCode Linki BBCode Link


Hürrem Sultan'ın Saraya Gelişi
Konuyu Yazdır
Arkadaşına Gönder
Hızlı Menü:
Yazılım: MyBB - Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye Arşiv - Sitemap - RSS Beslemesi - Genel Forum - Genel Forum - Google

Yandex.Metrica