İpucu :
Yeni Cevap  Yeni Konu 

Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua

 
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BerŞaN
Üye
Üye

http://img138.imageshack.us/img138/3233/ulhu.jpg?dateline=1376336565

Yorum Sayısı: 290
Üyelik Tarihi: 11.08.2013
Rep Puanı: 0


Yorum: #1
Dirilerin Ölülere Hediyesi DuaÖlenlerin ameli kesildiği halde, sağlığında iyi veya kötü bir eser bırakanların amelleri kesilmiyor.

Salih evlat bırakanların da kesilmiyor.

Salih evlat ana babasına dua eder, onlar için sadaka verir, kurban keser.

Bu sevaplar ölen kişinin amel defterine yazılır.

Hiç kimsesi olmayan günahkâr ölülerin hâlleri zordur.

Bir hadis-i şerifte buyuruldu ki:

(Ölünün mezardaki hâli, imdat diye ba ıran, denize düşmüş kimseye benzer. Boğulurken, kendisini kurtaracak birini bekledi i gibi, ölü de, ana babasından, kardeşinden, arkadaşından gelecek bir duayı gözler.

Ona bir dua gelince, dünyaya ve dünyada olanların hepsine kavuşmaktan daha çok sevinir. Allahü teâlâ, yaşayanların duaları sebebi ile, ölülere dağlar gibi çok rahmet verir.
Dirilerin, ölülere hediyesi, onlar için dua ve istiğfar etmektir.) [Deylemi]Bu durumları iyi bilen Mazher-i Can-ı Cânân hazretleri, bir kabrin yanına oturmuştu.
(Bu mezarda Cehennem ateşi var. Hadis-i şerifte (Kendisi için veya başka müslüman için 70 bin kelime-i tevhid okuyanın günahları affolur) buyuruluyor. Ruhuna (Hatm-i tehlil) sevabı ba ışlayaca ım. İnşallah affolur) buyurdu. Hatm-i tehlilin sevabını ba ışladıktan sonra, (Elhamdülillah bu günahkâr kadın, Kelime-i tehlil sayesinde azaptan kurtuldu) buyurdu. (Makamat-ı Mazheriyye)Hiç kimse, işlediği kötülüğün günahını başkasına veremez. Fakat mümin ibadetlerinin sevabını ölü diri herkese hediye edebilir.
Kendi sevabından da hiç eksilme olmaz. (Hidaye)Müslüman ölüler için dua etmek, Kuran okumak çok faydalıdır. Bir hadis-i şerifte, (Ölülerinize [Müslüman ölülere] Yasin okuyun) buyuruldu. (İ.Ahmed)

ALINTI
12.08.2013 02:27
Bul Alıntı
Yeni Cevap 

Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua Konusu

Konu Etiketleri  Etiketler Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua indir, Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua download, Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua oyunu, Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua videosu, Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua hakkında, Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua yükle, Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua ücretsiz indir, Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua full indir,Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua haberi,Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua hilesi,Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua ne demek,Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua keyi,Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua sorunu,Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua hatası,Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua programı,Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua kurulumu,Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua crack,Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua key,Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua kimdir,Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua nasıl kurulur,Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua anlatımı,Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua resimli anlatım,Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua videolu anlatım,Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua Apk indir
Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua Konusunun Linki Direk Link
Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua Konusunun HTML Kodu HTML Link
Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua Konusu BBCode Linki BBCode Link


Dirilerin Ölülere Hediyesi Dua
Konuyu Yazdır
Arkadaşına Gönder
Hızlı Menü:
Yazılım: MyBB - Türkçe Çeviri: MyBBTürkiye Arşiv - Sitemap - RSS Beslemesi - Genel Forum - Genel Forum - Google

Yandex.Metrica